У Запорізькому державному медико-фармацевтичному університеті завершується місяць обізнаності про ментальне здоров’я, який щорічно проходить у травні.
Традиція приділення уваги поширенню знань щодо ментального здоров’я триває з 1949 року, а в Україні ця громадська ініціатива підтримується національною програмою ментального здоров’я “Ти як?”, якою опікується дружина Президента України Олена Зеленська. Загальна тематика заходів у поточному році – «Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої».
Завершальний четвертий тиждень заходів у ЗДМФУ був якраз присвячений тематиці пошуку внутрішніх сенсів людини у стресогенних умовах сьогодення, що дасть змогу допомогти і собі, й іншим у досягненні ментального здоров’я. Усі заходи проводилися спільно з Департаментом освіти і науки ЗОДА та Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, що дозволило сприяти більшій обізнаності щодо ментального здоров’я та засобів подолання внутрішніх криз не лише співробітників та здобувачів ЗДМФУ, але й працівників освіти та учнів шкіл Запорізького регіону.
27 травня тиждень розпочала інтерактивна бінарна лекція «Усвідомлення ментального здоров'я», презентована завідувачкою кафедри суспільних дисциплін, професоркою Іриною Утюж, яка зосередилася на глобальному значенні ментального здоров’я у сучасному змінному цифровізованому світі й важливості усвідомленості та саморефлексії як навички самодопомоги. Розмову продовжила старша викладачка цієї ж кафедри Вікторія Денисенко, яка зосередилася на проблемі професійних деформацій передусім освітян та працівників сфери охорони здоров’я, а також познайомила учасників заходу із техніками профілактики професійного вигорання.
29 травня за ініціативи Департаменту освіти і науки ЗОДА була організована екскурсія із практичними активностями «Інтерактивна практика «HealthySkills: вчи, готуй, досліджуй!» для школярів старших класів Запоріжжя. Доцент кафедри культурології та українознавства Юрій Ганошенко у формі бесіди-прогулянки територією студмістечка ЗДМФУ поговорив із молоддю щодо простих і дієвих способів збереження ментального здоров’я, а також ролі здорового харчування у профілактиці хронічних стресів. Продовжилася екскурсія в Анатомічному музеї, де завідувач кафедри анатомії людини, оперативної хірургії та топографічної анатомії Максим Щербаков у захопливій формі розповів про психосоматику і важливість ментального здоров’я та правильного харчування для повноцінного життя людини, послуговуючись для візуальності експонатами музею та віртуальним анатомічним столом «Anatomage».
Завершальною подією четвертого тижня Місяця обізнаності про ментальне здоров’я у ЗДМФУ стала інтерактивна бінарна лекція «Ментальне здоров'я: пошук практичного інструментарію», презентована 30 травня завідувачкою кафедри суспільних дисциплін, професоркою Іриною Утюж та доцентом цієї ж кафедри Юрієм Іріоглу. Лекція була присвячена проблемі створення здорового соціального оточення як механізму побудови мережі взаємодії для запобігання проблем із ментальним здоров’ям. Також лекція продемонструвала практичний інструментарій контролю психічного стану через техніки самоусвідомлення.
ЗДМФУ протягом цього місяця обізнаності про ментальне здоров’я продемонстрував різноманітні підходи до складної і вкрай актуального для сучасного українця питання збереження ментального здоров’я. Численні різноманітні освітні заходи дали змогу кожному учаснику глибше відкрити для себе тематику ментального здоров’я й отримати дієві поради щодо його профілактики та подолання можливих проблем.