Штучний інтелект в освіті: виклики і перспективи

Штучний інтелект в освіті: виклики і перспективи

Унікальна подія відбулася у ЗДМФУ – засідання міжуніверситетського методичного круглого столу «Штучний інтелект в освіті: виклики і перспективи». Організаторами виступили Запорізький державний медико-фармацевтичний університет, Запорізький національний університет «Запорізька політехніка». 
 
Вперше такий захід методичного спрямування, організований за ініціативи ректорату ЗДМФУ, має загальнорегіональний характер і об’єднує доповідачів з провідних університетів області. Доповідачі представили всім учасникам своє бачення зростання ролі штучного інтелекту в нашому житті, зокрема в професійній діяльності науково-педагогічних працівників ЗВО.
 
Круглий стіл відбувся у змішаному форматі – аудиторно з одночасною трансляцією в режимі реального часу в онлайн-форматі на платформі MS Teams. Таким чином до заходу змогли приєднатися науково-педагогічні працівники одинадцяти закладів вищої освіти Запорізького регіону та інших областей України: крім організаторів, ще й  Полтавського державного аграрного університету, Харківського державного біотехнологічного університету, Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, Бердянського державного педагогічного університету, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Медичного фахового коледжу ЗДМФУ, ВСП «Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій ЗНУ», ДНЗ "Мелітопольський багатопрофільний центр ПТО", Новоолександрівської гімназії.
 

Тема застосування сервісів зі штучним інтелектом у професійній діяльності викликала значну цікавість серед педагогів: загальна кількість учасників круглого столу - понад 400 осіб, з них 144 були присутніми в аудиторії, а 260 приєдналися до обговорення через синхронну онлайн-трансляцію.

Відкриваючи засідання, ректор ЗДМФУ професор Юрій Колесник відзначив актуальність тематики, обраної для круглого столу, і важливість спільних дій як у дослідженні впливу штучного інтелекту на наше життя, так і в обміні досвідом з його застосування у практичній діяльності науковців. Юрій Михайлович наголосив, що штучний інтелект, як одне з найвизначніших відкриттів людства, хоча й стає універсальним помічником, проте все одно не зможе повноцінно замінити людський інтелект. Тому практичне опанування його механізмами та застосування у сфері освіти та науки має консолідувати досвід університетів різного спрямування.

 

Радник ректора і багаторічний очільник ЗНУ Микола Фролов у своєму вітальному слові також приєднався до думки про необхідність об’єднання зусиль освітян провідних вишів області і вказав, що розмова, розпочата в цьому залі, повинна знайти продовження в подальшій співпраці.

Доповідачі представили всім учасникам своє бачення зростання ролі штучного інтелекту в нашому житті, зокрема в професійній діяльності науково-педагогічних працівників ЗВО.

 
Завідувачка кафедри суспільних дисциплін професор Ірина Утюж зосередила увагу учасників на проблемі формування експоненційного мислення в медичній освіті, інструментом для якого слугує штучний інтелект. Ідеями щодо впровадження технологій штучного інтелекту у науку та освіту поділилася директор центру ШІ ЗНУ, завідувачка кафедри комп’ютерних наук професор Галина Шило. Проректор з науково-педагогічної роботи та питань перспектив розвитку університету НУ «Запорізька політехніка» Руслан Куликовський висвітлив проблематику використання штучного інтелекту при розробці, створенні та імплементації професійних стандартів.
 
Помічник ректора Наталя Підкович ознайомила з інструментами штучного інтелекту, які можуть стати в нагоді авторам наукових публікацій,  доцент Жанна Рагріна поділилася секретами створення інтерактивних занять за допомогою штучного інтелекту, а доцент Алла Олексієнко розповіла про використання штучного інтелекту для формування навичок засвоєнна професійної термінології. 
 
Досвідом використання великих мовних моделей для створення віртуальних асистентів у навчанні студентів поділився професор Богдан Бурлака, а доцент Віктор Риженко розповів про можливості застосування сервісу ChatGPT викладачами з освітньою метою. 
 
Круглий стіл став не лише гарним майданчиком для обміну досвідом, але й платформою для подальших дискусій і співпраці. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
22.01.2025

69035, м. Запоріжжя, бульвар Марії Примаченко, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 123

Телефон: (061) 233-50-89

 

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт навчального відділу ЗДМФУ.

Мапа сайту