Методичний семінар: підсумки за рік

19 червня відбулося  підсумкове у цьому навчальному році засідання постійнодіючого методичного семінару для науково-педагогічних працівників ЗДМФУ.

Це новий проєкт в рамках забезпечення внутрішньої системи якості освіти, започаткований за ініціативи ректорату з метою підвищення професійних компетенцій з методичної роботи викладачів і створення дискусійного майданчика для обговорення актуальних для нашого закладу вищої освіти питань методичного супроводу освітнього процесу.

Методична робота викладача сучасного медичного закладу вищої освіти є багаторівневою системою, яка включає в себе і організаційно-методичне забезпечення навчального процесу, і розробку нових методичних матеріалів, і створення ефективних форм співпраці зі здобувачами освіти. Тому навчально-методичним відділом було розроблено концепцію постійнодіючого методичного семінару як спільного простору взаємодії різних кафедр ЗДМФУ та Центру дистанційної освіти, телемедицини та якості освіти, бібліотеки та інших відділів, залучених до методичної роботи. Семінар став за 2023-2024 н.р. саме тим необхідним джерелом актуальної інформації про поточні справи та територією обміну методичним досвідом.

Проректор з науково-педагогічної, навчальної роботи та якості освіти ЗДМФУ Світлана Андріївна Моргунцова зазначає: «Ми побудували цей семінар таким чином, щоб він був роз’яснювальним, допоміжним для завучів, для модераторів, для викладачів, які займаються методичною роботою, щоб можна було у зручному форматі поставити питання, які хвилюють, і отримати консультацію фахівця чи колеги. Це абсолютно новаторський проєкт в рамках забезпечення безперервного професійного становлення педагогів нашого університету».

Засідання методичного семінару проходили щомісяця протягом навчального року, у третю середу. Всього відбулося дев’ять зібрань, до яких долучалися і брали активну участь в обговоренні питань представники усіх кафедр ЗДМФУ. Під час засідань обговорювалися найрізноманітніші питання методичного забезпечення освітнього процесу: ведення документації кафедри та розробка навчально-методичного супроводу дисципліни, оновлення методів проведення практичних і семінарських занять на додипломному та післядипломному етапах навчання, використання можливостей Міжкафедрального тренінгового центру для викладання різних дисциплін. З великим успіхом пройшли тренінги для модераторів кафедр, відповідальних за наповнення електронних ресурсів кафедр, укладачів навчально-методичних комплексів дисциплін. Також окремі засідання були присвячені підготовці навчально-методичних видань різних жанрів (спільно з бібліотекою ЗДМФУ) та основам практичної педагогічної конфліктології.

На останньому засіданні відбулося обговорення проблем та перспектив укладання електронних навчально-методичних комплексів дисциплін. За результатами опрацювання оновлень ЕНМКД навчально-методичним відділом було обговорено найбільш типові дрібні недоліки оформлення, хоча в цілому якість цієї ланки методичної роботи в університеті дуже висока. Також учасники засідання поділилися своїми враженнями від роботи семінару впродовж року і запропонували свої теми для обговорення наступного навчального року.

Постійнодіючий методичний семінар довів свою ефективність і став повноцінною платформою і для особистісного розвиту викладача ЗДМФУ, і для забезпечення успішної колективної роботи кафедри, і для якості освіти університету в цілому.

Юрій Анатолійович Ганошенко, керівник навчально-методичного відділу ЗДМФУ, доцент

21.06.2024

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 108

Телефон: (061) 233-50-89

Відправити E-mail

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт навчального відділу ЗДМФУ.

Мапа сайту