Курси підвищення кваліфікації для науково-педагогічних працівників підсумовують роботу

На поточному тижні вже одинадцятий раз завершили свою роботу в Запорізькому державному медико-фармацевтичному університеті щорічні курси підвищення кваліфікації для науково-педагогічних працівників «Інноваційні педагогічні технології та психологічний супровід освітнього процесу в підготовці фахівців галузі «Охорона здоров’я». Ця форма підвищення професійних компетенцій створена за ініціативи ректорату для допомоги з удосконалення педагогічної майстерності професорсько-викладацького складу закладу вищої освіти.

Реалізація цього необхідного для кожного педагога проєкту продовжується у тісній співпраці ЗДМФУ з факультетом соціальної педагогіки та психології ЗНУ. Завдяки багаторічній та плідній співпраці Запорізького державного медико-фармацевтичного університету та Запорізького національного університету, особливо в галузі підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, наш університет, залучаючи провідних фахівців педагогіки та психології освіти, надає можливість викладачам у галузі охорони здоров’я долучитися до передових наукових здобутків викладання у вищій школі. Колективними зусиллями досвідчених викладачів ЗНУ та ЗДМФУ було створено особливе освітнє середовище для обміну передовим досвідом у сфері педагогічної роботи.

За технічної та організаційної допомоги ЦДОТЯО та навчально-методичного відділу, захід відбувався в онлайн-форматі з 14 березня по 4 квітня 2024 року за змішаною формою навчання з повною візуалізацією у синхронному онлайн-режимі на платформі MS Teams.

Прикметною особливістю курсів є щорічно оновлюваний тематичний план, що створює можливість постійно залучати нову актуальну інформацію психолого-педагогічного супроводу освітнього процесу.

Впродовж цьогорічних курсів пройшли заняття наших співробітників, присвячені актуальним проблемам академічної доброчесності в освітній і науковій діяльності (професорка Ольга Турган) та майстерності педагогічного спілкування (доцентка Лариса Васецька), а також фахівцями психології та педагогіки Запорізького національного університету щодо культури толерантності, управління стресом і профілактики емоційного вигорання, постановки дихання та голосу.

У завершальний день курсів було поєднано три теми, перша з яких «Інтернет-ресурси в організації інтерактивних занять у медичних ЗВО» (доцентка Ольга Гриценко) була присвячена застосуванню різноманітних можливостей Інтернету, сумісних із платформою MS Teams, на якій організовано освітній процес в нашому університеті.

Другою була лекція-тренінг доцентки Алли Олексієнко «Методичні засади використання освітніх ресурсів на базі штучного інтелекту в процесі викладання», присвячена можливостям практичного застосування ШІ в педагогічній діяльності.

Третя тема «Мистецтво результативної лекції: секрети майстерності» (старша викладачка Кристина Крупєй) була присвячена розвитку емоційного інтелекту викладача і розвитку технік володіння аудиторією – зовнішній вигляд лектора, загадковий початок, сторітелінг, енергетичний вплив, жестикуляція, міміка, гумор, сила і тон голосу, швидкість мовлення тощо.

Усі теми викликали значне зацікавлення аудиторії та спричинили дискусію серед слухачів.

Керівник навчально-методичного відділу Юрій Ганошенко провів підсумкове анкетування щодо ефективності діяльності, щоб через реакцію слухачів визначити траєкторії покращення цієї форми підвищення кваліфікації та внести корективи до тематичного плану в майбутньому.

Не маємо сумнівів, що ця актуальна форма підвищення кваліфікації допоможе нашим викладачам підвищити власний індивідуальний рівень педагогічної культури і застосовувати отримані знання в педагогічній діяльності під час підготовки майбутніх фахівців галузі охорони здоров’я.

Юрій Ганошенко

керівник навчально – методичного відділу ЗДМФУ

    

    

5.04.2024

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 108

Телефон: (061) 233-50-89

Відправити E-mail

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт навчального відділу ЗДМФУ.

Мапа сайту