У Запорізькому державному медико-фармацевтичному університеті продовжують роботу курси «Інноваційні педагогічні технології та психологічний супровід освітнього процесу в підготовці фахівців галузі «Охорона здоров’я», спрямовані на підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників нашого закладу вищої освіти в царині психолого-педагогічної підтримки освітнього процесу.
Цей міжуніверситетський проєкт упроваджено за ініціативи ректорату ЗДМФУ та завдяки багаторічній плідній співпраці із Запорізьким національним університетом, який надає свою інформаційно-методичну допомогу для організації таких курсів.
Співробітники факультету соціальної педагогіки та психології діляться зі слухачами курсів своїми передовими напрацюваннями у сфері сучасної педагогічної та психологічної науки. Цьогоріч виявили бажання підвищити свою педагогічну компетентність науково-педагогічні працівники практично з усіх кафедр університету. Заняття відбуваються у зручний для викладачів час за технічної та організаційної допомоги ЦДОТЯО та навчально-методичного відділу.
Перші заняття відбулись з великим успіхом, актуальність для всіх освітян тематики та інтерактивність подачі матеріалу лекторами викликали зацікавлення слухачів та тривале активне обговорення після кожного із занять.
Цього тижня слухачі знайомилися із психологічними та психо-фізіологічними засобами організації педагогічного процесу.
Із розглядом актуальної для сьогодення теми «Профілактика стресу дорослих: сучасні підходи та практики» в контексті сучасної освітньої діяльності, виступила доцентка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти ЗНУ Юліана Мацкевич. Лекторка продемонструвала стресогенні ризики дорослої людини в сучасному світі з точки зору вікових особливостей.
Також відбулося інтерактивне заняття доцентки кафедри акторської майстерності ЗНУ, заслуженої артистки України Наталі Стадніченко на тему: «Професійна постановка дихання та голосу». Спілкування з аудиторією було побудовано в живій активній формі із залученням психо-фізіологічних методик дихання та мовлення, які допомогли слухачам засвоїти вправи ефективного володіння власним дихально-артикуляційним апаратом, застосовуючи їх для тренування власних мовленнєвих можливостей у процесі викладання.
Обидві теми викликали відгук в аудиторії і стали приводом активного обговорення слухачів.