У середу, 20 березня, у Запорізькому державному медико-фармацевтичному університеті відбулася шоста зустріч у рамках спеціального проєкту підвищення якості освітнього процесу в університеті – постійно діючого методичного семінару для науково-педагогічних працівників ЗДМФУ. Чергове засідання було практично орієнтованим і пройшло у вигляді тренінгу для відповідальних за ведення електронних ресурсів.
Керівник Центру дистанційної освіти, телемедицини та якості освіти, кандидат технічних наук Вадим Дмитрієв у своєму виступі зупинився на всіх перевагах функціонування кафедральної сторінки в університетській E-бібліотеці навчальних матеріалів на платформі SharePoint для здобувачів та науково-педагогічних працівників. Така система зберігання актуальної навчальної, навчально-методичної та організаційної інформації завдяки унормованій структурі та зручній навігації дає змогу усім учасникам освітнього процесу успішно використовувати великі можливості ефективної організації освітньої взаємодії.
Також доповідач акцентував на проблемних точках та найбільш типових недоліках роботи модераторів електронних ресурсів: відкритий доступ для користувачів для редагування матеріалів, недостатньо чітке дотримання структури сторінки, неактуальне наповнення, – які хоч і не мають системного характеру в ЗДМФУ, проте інколи трапляються.
Окремо було поінформовано присутніх щодо організаційних новацій E-бібліотеки – для зручності загального користування та ефективнішого моніторингу якості наповнення освітніх матеріалів на певний час протягом семестру частково буде обмежено доступ до редагування чи видалення контенту кафедрами.
Під час активного обговорення викладачами університету було розглянуто особливості кафедральної роботи зі своєчасного наповнення та оновлення різних видів освітнього контенту на ЕНМР кафедри.
Така ініціатива ректорату ЗДМФУ для утворення майданчика з обговорення актуальних методичних проблем і обміну досвідом в середовищі викладачів ЗДМФУ уже вкотре довела свою ефективність і затребуваність, семінар користується незмінною популярністю серед викладачів.
Наступне засідання відбудеться 17 квітня 2024 року і буде присвячено обміну досвідом з організації практичного та семінарського заняття на етапі післядипломної освіти.