Стартували курси підвищення педагогічної кваліфікації для викладачів ЗДМФУ

Стартували курси підвищення педагогічної кваліфікації для викладачів ЗДМФУ

Більш ніж десятилітньою традицією в Запорізькому державному медико-фармацевтичному університеті є організація для науково-педагогічних працівників нашого закладу вищої освіти особливої форми підвищення кваліфікації – курсів «Інноваційні педагогічні технології та психологічний супровід освітнього процесу в підготовці фахівців галузі «Охорона здоров’я».

До навчання долучаються викладачі  усіх кафедр університету, щоб отримати актуальні наукові відомості з сучасної педагогічної та психологічної науки, спеціалізовані спеціально під особливості підготовки здобувачів медичного і фармацевтичного напрямків. Безсумнівно, така форма підвищення кваліфікації в педагогічному колективі ЗДМФУ користується незмінною популярністю, оскільки і зручна організація заходу, і постійно поновлюваний тематичний план занять дають можливість викладачам без відриву від професійної діяльності знайомитися з сучасними психолого-педагогічними технологіями провадження освітнього процесу.

Створення таких регулярних періодичних курсів із підвищення кваліфікації саме в галузі педагогічної складової роботи викладачів медико-фармацевтичного закладу вищої освіти є ініціативою ректорату ЗДМФУ, реалізація ж багаторічного проєкту відбувається у плідній співпраці з фахівцями факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ. Завдяки такій плідній кооперації Запорізького державного медико-фармацевтичного університету та Запорізького національного університету в питаннях підвищення педагогічної кваліфікації, наш університет дає можливість викладачам у галузі охорони здоров’я ознайомитися з передовими науковими розробками у сфері педагогіки та психології освіти.

Перед початком заняття до онлайн-аудиторії слухачів курсів з вітанням звернувся ректор ЗДМФУ, доктор медичних наук, професор Юрій Колесник, який відзначив, що ці курси підвищення кваліфікації з новітніх педагогічних технологій на сьогодні є прекрасною і важливою традицією університету. «Курси цього року насичені цікавими темами, автори лекцій розробили їх із використанням найновіших здобутків науки та методики, – зазначив Юрій Михайлович. – Приємно, що дедалі більше наших викладачів з досвідом роботи беруть участь в організації занять на курсах». Особливо ректор наголосив на продуктивній співпраці з підвищення кваліфікації упродовж одинадцяти років із Запорізьким національним університетом, яка є корисною для обох університетів, і подякував за сприяння колезі – ректору ЗНУ, професору Миколі Фролову.

Упродовж чотирьохтижневих курсів пройдуть заняття, проведені фахівцями психології та педагогіки Запорізького національного університету. Наших викладачів очікують актуальні теми, що визначають основи сучасної педагогічної системи. З розглядом механізмів впровадження культури толерантності в Європі та Україні в контексті сучасної освіти виступить декан філологічного факультету ЗНУ, доцент Ірина Бондаренко. Професійна допомога в постановці дихання та голосу лектора буде надана доцентом кафедри акторської майстерності ЗНУ, заслуженою артисткою України Надією Стадніченко. Заняття на дуже актуальну для всіх на сьогодні тему управління стресом і профілактики емоційного вигорання працівників сфери охорони здоров’я проведе доцент кафедри психології ЗНУ Наталя Мосол. Профілактика стресу буде темою заняття доцента кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти ЗНУ Юліани Мацкевич.

Як підкреслила проректор з науково-педагогічної, навчальної роботи та якості освіти, доцент Світлана Моргунцова, «якісна освіта починається з якісної кваліфікованої праці викладачів, тому особливо важливою є допомога нашим педагогам в постійному безперервному оновленні своїх професійних знань і умінь, допомога в створенні психологічного комфорту викладацької праці, надто в наш нелегкий час».

Реалізацію цього освітнього проєкту також здійснюють провідні фахівці ЗДМФУ, які проведуть заняття, присвячені організації навчального процесу сучасного ЗВО. Так, з актуальної для всіх освітян теми дотримання принципів академічної доброчесності в науковій та освітній діяльності розпочала роботу курсів завідувач кафедри культурології та українознавства, професор Ольга Турган. А майстерності педагогічного спілкування присвятила своє заняття керівник Центру іноземних громадян, доцент Лариса Васецька. Також відбудуться заняття, присвячені методичним засадам використання освітніх ресурсів на базі штучного інтелекту в процесі викладання, розгляду інтернет-ресурсів для організації інтерактивних занять та мистецтву результативної лекції.

За технічної та організаційної допомоги ЦДОТЯО та навчально-методичного відділу захід відбуватиметься у онлайн-форматі з 14 березня по 4 квітня 2024 року за змішаною формою навчання з повною візуалізацією у синхронному онлайн-режимі на платформі MS Teams.

Не маємо сумнівів, що ця актуальна форма підвищення кваліфікації допоможе нашим викладачам розвинути власні компетенції в царині педагогічної культури, дасть змогу застосовувати отримані знання у своїй педагогічній діяльності під час підготовки майбутніх фахівців галузі охорони здоров’я.

15.03.2024

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 108

Телефон: (061) 233-50-89

Відправити E-mail

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт навчального відділу ЗДМФУ.

Мапа сайту