«Людяність та емпатія в охороні здоров’я» – посібник для викладачів і не тільки

У рамках участі колективу Запорізького державного медико-фармацевтичного університету в україно-швейцарському проєкті «Розвиток медичної освіти» ділимося можливістю ознайомитись із посібником для викладачів «Людяність та емпатія в охороні здоров’я» – першим українським виданням про те, як викладати у медичних ЗВО дисципліни, пов’язані з крос-дисциплінарним пацієнт-орієнтованим підходом.

Посібник створено для медпрацівників-освітян ЗВО України, медичних працівників усіх професій та рангів, а також для пацієнтів і координаторів пацієнтських спільнот. Співавтори наголошують на винятковій важливості людиноцентрованого підходу на противагу патерналістському під час надання медичної допомоги на всіх етапах: консультування, діагностики, профілактики, лікування та реабілітації.

Посібник має на меті покращити загальний рівень якості спілкування, спрямованого на зростання довіри й співробітництва заради охорони здоров’я у кожному конкретному медичному випадку. Видання містить систематизовані теоретичні матеріали та практичні розробки, що базуються на актуальних знаннях про комунікацію, етику, емпатію та покликані вирішити невідкладні сучасні завдання розвитку людського благополуччя. У посібнику розглянуто багато інструментів для професійного поводження у складних ситуаціях, під час повідомлення поганих новин чи для толерантної комунікації під час медичних консультацій. Також до нього вміщено чек-листи для медпрацівників та пацієнтів – пам’ятки, що стануть незамінним помічником для кожного з учасників медичної взаємодії.

Для ознайомлення з посібником перейдіть за посиланням:  

https://mededu.org.ua/humanity-and-empathy-in-healthcare/#download

 

21.02.2024

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 108

Телефон: (061) 233-50-89

Відправити E-mail

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт навчального відділу ЗДМФУ.

Мапа сайту