Нова методична ініціатива в ЗДМФУ

У середу, 18 жовтня, в Запорізькому державному медико-фармацевтичному університеті започатковано ще один новий проєкт для підвищення компетенцій з методичної роботи викладачів.

Методична робота викладача ЗВО є запорукою ефективності навчання, саме ця ланка діяльності педагогів вищої школи завжди потребує пильної уваги, оскільки дає змогу організувати освітній процес якомога результативніше як із психолого-педагогічної, так і організаційної складових викладання дисциплін. Тому за ініціативи ректорату ЗВО навчально-методичним відділом та Центром дистанційної освіти, телемедицини та якості освіти розроблено концепцію Постійнодіючого методичного семінару для науково-педагогічних працівників ЗДМФУ, який стане своєрідним майданчиком для обговорення методичних форм і методів  покращення системи організації освітнього процесу, спільним простором взаємодії між різними кафедрами і відділами університету для обміну методичним досвідом і вирішення можливих проблем.

«Такого проєкту в ЗДМФУ ще не було, для нас така практика вперше, – зазначила у своєму вступному слові проректор з науково-педагогічної, навчальної роботи та якості освіти ЗДМФУ Світлана Моргунцова. – Ми побудували цей семінар таким чином, щоб він був роз’яснювальним, допоміжним для завучів, для модераторів, для викладачів, які займаються методичною роботою, щоб можна було у зручному форматі задати питання, які хвилюють, і отримати консультацію фахівця чи колеги».

Перше засідання було присвячене зустрічі із заступниками завідувачів кафедр з навчальної роботи, в ході обговорення завучі обговорили свої функційні обов’язки, пов’язані з організацією та контролем освітнього процесу, узгодили основний річний таймінг співпраці з відділами університету. Проте основну увагу було присвячено веденню документації кафедри та розробці навчально-методичного супроводу дисципліни.

Засідання методичного семінару будуть відбуватися щомісяця протягом навчального року, у третю середу. Будуть обговорюватися питання оновлення методів проведення практичних і семінарських занять на додипломному та післядипломному етапах навчання, будуть тренінги для модераторів кафедр, відповідальних за наповнення електронних ресурсів кафедр, укладачів навчально-методичних комплексів дисциплін. Також окремі засідання будуть присвячені підготовці навчально-методичних видань різних жанрів (спільно з бібліотекою ЗДМФУ) та основам практичної педагогічної конфліктології у вигляді проблемних ситуативних завдань (доцент Лариса Васецька).

Сподіваємося, що Постійнодіючий методичний семінар стане платформою і для особистісного розвиту викладача ЗДМФУ, і для забезпечення успішної колективної роботи кафедри, і для якості освіти університету в цілому.

 

                    

19.10.2023

69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, буд. 26,
перший навчальний корпус, кімната 108

Телефон: (061) 233-50-89

Відправити E-mail

Офіційний сайт ЗДМФУ             Увага! Використання матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на сайт навчального відділу ЗДМФУ.

Мапа сайту